Dietní stravovací plán na míru "na zkoušku" (malý) či "kompletní" (VELKÝ)

Dietní plán (jedná se o dokument vypracovaný výživovým poradcem přímo Vám na míru)
Kompletní-velký dietní plán na míru má 39 stran formátu A4 a malý dietní plán nebo-li "na zkoušku" má 13 stran (jedná se vlastně o výtažek z velkého plánu; u malého nejsou veškeré kombinace a možnosti výběru potravin u obědů a večeří tzn. 26 stran A4).

Dietní plán obsahuje podrobný rozpis všech jídel za den (snídaně, svačiny, obědy, večeře). Také zahrnuje 5 až 7 jídel stejně jako dietní jídelníček a proto také můžete obojí mezi sebou kombinovat v průběhu svého hubnutí a to i ve stejný den, ale rozdíl je v tomto:
v dietním plánu jsou všechny možné potraviny a tedy i varianty jídel! Vy si tak můžete jídlo v danou dobu sestavit sami a to z potravin, které máte rádi a různě si je u daného chodu nakombinovat právě podle Vašeho plánu (tedy Vaší gramáže) tak, abyste měli jistotu, že tělu dodáte nejen dostatek živin, ale že budete i hubnout - tedy, že budete mít vyvážený jídelníček a to i s ohledem na energii (kcal, či kJ v jídle). V tomto Vám pomůže právě dietní plán!
Všechna jídla (sacharidové jídlo, bílkovinné jídlo, tuky, zelenina, či ovoce, nebo mléčné výrobky atd.) jsou v dietním plánu sestavena na 100% podíl=zastoupení v daném chodu, např. v obědu 100%: X gramů brambor, X gramů kuřecí prsní maso, X gramů oleje, 200g zeleniny dle chuti. A vy si budete chtít udělat např. směs s vepřovým a kuřecím masem půl na půl, pak si vezmete 50% (nebo-li polovinu) z uvedené gramáže u varianty s kuřecím masem a 50% z uvedené gramáže u varianty s vepřovým masem a podle zjištěné gramáže si jídlo připravíte (nebojte se, k dietnímu plánu budete mít i ukázku jednoduchých a složitějších výpočtů, ale také nemusíte počítat vůbec nic, pokud si nechcete jídlo kombinovat z více bílkovinných potravin, či sacharidových potravin apod. - to už v plánu právě mít budete a to přímo pro Vás na míru) Plán je jednoduše velice variabilní a u každého chodu dne si takto můžete potraviny kombinovat.

V dietním plánu "kompletním" nebo-li velkém je 13 variant sacharidových jídel (nebo-li přílohy od brambor přes rýži, těstoviny, bulgur, či polentu, pohanku, nebo pečivo až po luštěniny), 33 variant bílkovinných jídel (od masa, šunky, ryb až po rostlinné bílkoviny jako je seitan, či soja a tofu) a také zde nechybí tuky, které si budete moci zaměňovat dle přepočtové tabulky a to z toho důvodu, kdybyste si chtěli např. místo oleje dát do salátu majonézu, či sojanézu apod.