BMI index tělesné hmotnosti


BMI (z anglického Body Mass Index) je index tělesné hmotnosti. BMI slouží jako ukazatel Vaší kondice a pohody, kde hodnota mezi 18,5 až 25 je považována za optimální váhu.

Hodnota BMI vyšší než 25 by také mohla být ve své podstatě zdravá hmotnost, pokud máte velké kosti a hodně svalů. Pokud je hodnota vysoká může vést k závažnému ohrožení zdraví včetně obezity, srdečních chorob, diabetu, ale dokonce i rakoviny.

Vzoreček pro výpočet BMI je jednoduchý:
BMI = tělesná váha (kg) / tělesná výška2 (m)

Pokud si chcete své BMI vypočítat, pak můžete zde:
>> BMI kalkulačka <<


Pro klasifikaci BMI se používá tabulka vytvořená Světovou Zdravotnickou Organizací (WHO).
Klasifikace
BMI
podváha
pod 18,50
optimální váha
18,50 - 24,99
nadváha
25,00 - 29,99
obezita prvního stupně
30,00 - 34,99
obezita druhého stupně
35,00 - 39,99
obezita třetího stupně
nad 40,00

Každý z nás má jinou normální tělesnou hmotnost a udržuje si svou linii, která mu nejlépe vyhovuje. Pro většinu lidí je jejich ideální váha určena spíše tím, jak se cítí, než nějakou tabulkovou hodnotou, kde je vyjádřena hmotnost v poměru k výšce. Tabulka je pouze vodítkem k tomu, jak by asi individuální váha měla vypadat, všeobecně jde však jen o hrubý průměr. Udržení ideální váhy je však mnohdy značným problémem a to samé platí i o zhubnutí na optimální váhu.

Chcete konečně zhubnout?
Stáhněte si jídelníček na hubnutí ZDARMA!
» Chci ZDARMA jídelníček na hubnutí «

BMI index - nadváha, či obezita


Dle BMI 25 až 40 a výše už se jedná o nadváhu či dokonce obezitu. Při nadváze i obezitě je v těle nadbytek tuku, rozdíl je pouze v jeho množství

Ti z Vás, co patříte do kategorie "nadváha" by už mohli mít v důsledku nadváhy zdravotní problémy. Zvyšuje se riziko srdečních onemocnění a je proto třeba se dlouhodobě snažit o redukci váhy.

Obezita představuje mnohem vážnější problém!
Obezita je úzce spjata se špatným zdravotním stavem a obézní bývají vystaveni značnému riziku široké škály onemocnění. Je nutné neprodleně přistoupit k redukování hmotnosti.

Při extrémní obezitě (BMI nad 40) jsou lidé vystaveni vysokému riziku a je třeba podniknout okamžité kroky ke snížení tělesné hmotnosti, které by měly probíhat pod lékařskou kontrolou.


Pokud si chcete své BMI vypočítat on-line, pak můžete zde:
>> BMI kalkulačka <<

BMI index - podváha a optimální hmotnost


Podváha bývá dost vzácným problémem a může být spojena s chronickou nemocí nebo poruchami v příjmu potravy typu anorexia nervosa. U všech, kteří trpí podváhou, existují zvýšená zdravotní rizika!

Patříte-li do kategorie "optimální hmotnost", pak máte ideální hmotnost a měli byste si ji udržet i v dalších letech.


Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?