ZDRAVÉ a VYVÁŽENÉ
stravování při hubnutí


Mnoho z nás se tradičně stravuje metodou "jídlo 3krát denně". To je skvělý způsob pro ty, kteří mají vysokou úroveň sebekontroly a dokáží se vyvarovat nezdravých svačin.

Často, když jíme 3 větší jídla denně, stoupne po každém z nich hladina cukru (energie) a organismus tak získá okamžitý příval energie. Avšak krátce po jídle hladina energie opět klesá - někdy dokonce níže, než byla před jídlem!

Výsledkem toho často bývá touha po svačinách mezi dvěma hlavními jídly, kdy se typicky uchylujeme k praktickým, pohodlným pokrmům s obsahem cukru a pak může být obtížné vyvarovat se přejídání.

Jak se tedy stravovat a situaci si usnadnit?


Vyzkoušejte 3 hlavní + 3 menší pokrmy denně!


Chcete-li se stravovat optimálním způsobem nebo dodržovat zdravou dietu pro regulaci hmotnosti, je metoda "jídlo minimálně 5krát denně" tím nejlepším způsobem.

Tento způsob Vám pomůže udržet Vaše chuťové buňky na uzdě, regulovat hladinu cukru a podporovat optimální zažívání a rychlejší metabolismus. Další menší, nutričně vyvážená a rozmanitá jídla častěji během dne mezi hlavními chody Vám pomohou vyvarovat se nežádoucích výkyvů hladiny cukru (energie), která je běžná při konzumaci 1 až 3 hodně velkých jídel denně.

Stravovací režim: 3 hlavní jídla (ne však příliš velká) a 3 menší jídla (svačiny) denně pomáhá udržet vyrovnanou hladinu energie, udržet chuťové buňky na uzdě a díky tomu snížit pravděpodobnost konzumace či touhy po sladkostech a nezdravých svačinách.

Přesvědčte se, že každé jídlo je nutričně vyvážené!

  • Zvyšte konzumaci ovoce a zeleniny (4 až 5 kusů denně)
  • Zvyšte konzumaci vlákniny (celozrnné obiloviny, např. celozrnná pšenice, ovesná kaše, luštěniny a další obiloviny)
  • Zvyšte konzumaci omega-3 mastných kyselin (grilované nebo opečené tučné ryby 2-3krát týdně, fazole, avokádo)
  • Vyvážené množství bílkovin (zařaďte bílkoviny do KAŽDÉHO hlavního jídla, pomohou Vám udržet pocit plnosti po delší dobu)

Chcete vědět více o tom, jak má vypadat zdravé a vyvážené stravování při hubnutí


Pokud nejste připraveni ihned vyzkoušet novou, osvědčenou metodu "3+3 jídel denně", doporučujeme Vám nejprve 3 středně velké pokrmy denně a 1-2 svačiny a teprve později přejděte na 3 hlavní chody + 3 menší pokrmy. A jak by měl takový režim vypadat?
Stáhněte si jídelníček na hubnutí ZDARMA!
» Chci ZDARMA jídelníček na hubnutí «

Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?