Jak zhubnout po porodu ?


jak zhubnout po porodu Zhubnout po porodu můžete, i když jste přibrala v těhotenství a teď kojíte či procházíte menopauzou.

Žena v těhotenství obvykle přibere kolem 10 kg, pár jich zanechá v porodnici, ale se zbytkem se vrací domů. Musí to být, protože matka potřebuje mít zásoby energie na to, aby byla schopná kojit.

Tvorba mateřského mléka a krmení dítěte je totiž energeticky náročný proces, spálí se při něm až 2000 kilojoulů denně - a ty je třeba někde vzít. Také po porodu (zvlášť když kojíte) má totiž tělo vysoké nároky na živiny (bílkoviny, vitamíny, minerály atd...). Pokud se nestíháte najíst a Váš denní režim neobsahuje dostatek živin, pak se sníží i kvalita mateřského mléka.

jak zhubnout po porodu Pro Vaše miminko je mateřské mléko to nejlepší, ale pokud Vaše tělo nemá samo dostatek živin, pak není ani Vaše mateřské mléko tak kvalitní, jak by mohlo být a to jen na základě pouhé úpravy Vašeho stravování - většinou postačí do jídelníčku zařadit ty "správné" potraviny a to nejlépe s výšším podílem bílkovin, vápníku, nenasycených mastných kyselin atd...

Hubnutí raději odložte na konec druhého měsíce po porodu (dřív stejně nebudete mít náladu na zkoumání své postavy). Nehubněte rychleji než 1 kilogram měsíčně, i tak je to dvanáct kilo za rok! Uvědomte si, že jenom kojením ztrácíte zhruba 0,8 kilogramu měsíčně. Zhubnout po porodu lze i jednoduše. Prostě kojte!

Přesto Vám doporučujeme začít po porodu i cvičit. Ze začátku maminky nemají příliš na výběr a musí se spokojit s tím, že budou cvičit ve svém domácím prostředí, což vůbec nevadí - důležité je začít! Později si můžete vybrat další sportovní aktivity, které Vás budou bavit - to je totiž nejdůležitější - můžete vyzkoušet např. zumbu, fitko, nebo chodit plavat atd...

Jak tedy začít hubnout po porodu?

  • 1. Začněte hubnout až ve 3. měsíci po porodu!
jak zhubnout po porodu
  • 2. Začněte pomalými krůčky!
Začněte opravdu pomalu, i ženy, které nepotřebují shodit přebytečná kila po porodu začínají pomalu - je to nenásilné řešení a postupně si zvyknete. Zahrňte do svého denního režimu více fyzické aktivity, či cviky s miminkem - je jich celá řada. Nemusíte se hned hnát do fitka!
  • 3. Měla jste s váhou problém i před porodem?
Zamyslete se, zda jste neměli problém se svou váhu i před těhotenstvím, zda Vám ustavičně nekolísala a třeba i o plus mínus 5-10 kilogramů, zda jste předtím zkoušeli mnoho různých diet atd...
  • 4. Cítíte se stále unavená a bez energie?
Pokud jste si na 3. a 4. bod odpověděla "ANO", nebo máte obavy, že to sama nezvládnete, pak Vám velice rádi pomůžeme!

jak zhubnout poradit Ať chcete zhubnout po porodu, nebo jste s váhou měla problémy už před těhotenstvím, vždy je důležité změnit stravovací režim - svůj jídelníček! Pokud si nevíte rady, tak nás neváhejte kontaktovat a my Vám pomůžeme! K tomu máme na našich stránkách jednoduchý formulář:
"e-mailová podpora ZDARMA"

Nebo si nechejte od našeho výživového poradce sestavit dietní jídelníček přímo na míru, ke kterému také dostanete doporučení fyzické aktivity (jakou aktivitu zvolit a jak si správně rozvrhnout jídlo během dne, kdy budete cvičit) Dietní jídelníček na míru

Jak zhubnout po porodu?

Hubnout pomocí dietního režimu sestaveného výživovým poradcem přímo na míru!
>>> online dietní jídelníček na míru <<<


Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?