Jak na hubnutí: zdravé hubnutí

Zdravé hubnutí = zdravé stravování


Pokud jste se do hubnutí už pustili, nebo chcete teprve začít, pak jste na správném místě.

Zde Vám totiž uvádíme informace o zdravém hubnutí a stravování při hubnutí a co je důležité sledovat při hubnutí, abyste předešli tzv. jo-jo efektu! Jo-jo efekt je reakce organismu na nezdravé hubnutí a takové hubnutí probíhá úbytkem pouze na váze-kilogramech (vysoký úbytek kilogramů oproti úbytku obvodů Vašeho těla).
Znamená to, že dochází k hubnutí pouze na svalech a mizivé procento jsou tuky! Po takovém zhubnutí Vaše tělo změní radikálně poměr tuků a svalů. Sníží se Vám objem svalů a tuky zůstanou v podstatě zachovány!
Nezdravé hubnutí je takové hubnutí, při kterém ve Vašem jídelníčku (denním stravování) chybí živiny, které jsou důležité pro správný chod Vašeho organismu!

Jak se Vaše tělo po takovém zhubnutí zachová?


Po zhubnutí svalové hmoty se Vám zpomalí spalování energie (Bazální metabolismus) a jakmile přestanete držet takovou hubnoucí kúru, začne Vaše tělo nadbytečný příjem energie, kterou prostě a jednoduše nespálí, ukládat do tukových zásob. Také samozřejmě dochází k ukládání nových tukových zásob z důvodu hladovění, které Váš organismus prodělal při nezdravé hubnoucí kúře, aby si vytvořil nové zásoby na další období hladovění.
Po takovém zhubnutí Vám ještě přibude pár kilíček tuků navíc!

Přestaňte držet takové diety, či hubnoucí kúry!


Začněte zdravě jíst!Zdravé hubnutí - nejlepší cesta ke štíhlé postavě!


Při zdravém hubnutí a to pouze na tucích, je důležité dodat Vašemu tělu veškeré živiny, aby se začalo zdravě zbavovat nadbytečných tukových zásob a zároveň vyživovalo svalovou hmotu a tím se Vám i zrychlí metabolismus. Spousta lidí má po nezdravých způsobech hubnutí svůj metabolismus zpomalený, ale to nevadí, zdravým způsobem hubnutí se dá vše do pořádku a metabolismus se i zrychlí! Proto nebuďte smutní! Své minulé prohřešky můžete jednoduše napravit!
 • Svalová hmota spaluje 7 krát více než tuková hmota!
 • Svalová hmota má menší objem než tuková hmota!
 • Nezáleží na tom kolik kilogramů vážíte, ale jak vypadáte!
 • Při hubnutí sledujte úbytek centimetrů na svém těle!

Pozor však na úbytky centimetrů pouze v oblasti nohou a rukou. Pokud hubnete na váze 0,5 - 1 kg týdně a za celý měsíc zhubnete nejvíce centimetrů právě v těchto partiích, pak dochází ve Vašem hubnoucím režimu k nerovnováze živin! Toto je způsob chování organismu. Pokud mu totiž neobstaráte zdroj veškerých živin, pak si tukové zásoby schraňuje právě v oblasti břicha, kde jsou nejlépe k dispozici, kdyby došlo k velkému hladovění. Věříme, že po přečtení následujících řádků už nikdy nezačnete s hubnutím formou hladovění! Tudy opravdu cesta nevede!

Pokud si nevíte rady, jak máte začít se zdravým hubnutím, pak jste nás měli kontaktovat už dříve, ale to nevadí! Udělejte to teď! K tomu máme na našich stránkách jednoduchý formulář: "e-mailová podpora ZDARMA"
Nebo jste již rozhodnuti skoncovat s dietami, které stejně nikam nevedou a chtěli byste vědět, jak se máte stravovat? Pak si nechejte sestavit svůj dietní plán a jídelníček přímo na míru!
Chci svůj dietní jídelníček na míru a on-line!

Zdravé hubnutí: Jak tedy začít s hubnutím?


V den, který začnete dodržovat svůj dietní plán, se ráno na lačno zvažte a oměřte si své obvody těla (vše si zapisujte). Doporučujeme Vám, abyste se vážili a měřili jednou týdně a oměřujte si tyto obvody:
 • přes prsa,
 • pod prsy,
 • pas (cca 0,5 - 1 cm nad pupíkem),
 • přes boky
 • můžete i přes zadeček (tam, kde naměříte úplně nejvíc centimetrů),
 • stehno (můžete nahoře, uprostřed, dole),
 • lýtko (nahoře, uprostřed a dole přes kotník),
 • ruce (přes biceps).
Za každý měsíc svého hubnutí budete žasnout, jak Vám krásně mizí centimetry z celého Vašeho těla!

Proč je důležité při hubnutí sledovat, jak Vám mizí centimetry?


Je to dáno právě tím, že tuky mají větší objem než svalová hmota a navíc jsou daleko lehčí - představte si, že zhubnete např. 1 kg za týden, za tímto jedním kilogramem si představte: 1kg sádla (což jsou čtyři kostky) a 1 kg opravdu velmi libového masa. Už jen pouhým okem je vidět rozdíl v objemu, ale když si navíc představíte, jak Vám takové obrovské množství tuku zmizelo z Vašeho pasu, boků, hýždí, stehen.....

Při zdravém hubnutí by měl být úbytek ve Vašem pase minimálně 1 cm na 1 kg, většinou je to i více a to hlavně v prvním měsíci, kdy dochází ke stabilizaci tekutin v těle a hlavně k detoxikaci Vašeho organismu.

Věděli jste, že dospělí jedinec může mít ve svém těle až 5 kg toxinů?


A při zdravém hubnutí dochází i k detoxikaci.
Výborné na tom je, že je to "hnací motor" Vašeho hubnutí! V dalších měsících by měl být Váš úbytek na váze od 3 kg až do 5 kg, abyste po zhubnutí svou novou váhu a postavu dokázali udržet.
Rychleji už to opravdu nejde! Nevěřte zázračných tabletkám nebo jiným přípravkům na hubnutí, které Vám slibují zhubnutí X kilogramů za noc. Nic takového neexistuje!

Existuje jen jedna cesta ke zhubnutí a tou je: změnit způsob stravování!


Při hubnutí si Vaše tělo tukové zásoby samozřejmě nebere z partií, které byste upřednostnili VY. Vaše tělo si bere tuk nejprve hlavně z oblasti břicha, jehož nadbytek je velmi "nezdravý" (něco si samozřejmě bere i z ostatních partií). Proto při zdravém hubnutí mizí centimetry v oblasti břicha a ostatní úbytky jsou dány jednoduše tím, že máte zmnožené tukové zásoby i v jiných partiích.

Proto se ani nezmiňujeme o tom, jak má hubnout člověk, který má postavu typu hruška, či jablko, nebo má postavu tzv. proporcionální - to není totiž vůbec důležité!
Pokud však máte problémy v hubnutí stehen, hýždí a boků - pak je nejlepší začlenit do svého programu vhodné cvičení pro hubnutí těchto partií. A jaké? To se hned dozvíte!
Pro tyto partie není dobré začít hned chodit třeba na spinning. Abyste zhubli právě v těchto partiích, je nejlepší začlenit do svého denního režimu rychlou chůzi! Zkuste začít třeba 30 minutami denně a po čase uvidíte, jaké to má příznivé účinky na Váš zadeček a stehna! Při tomto způsobu aktivity byste se v žádném případě neměli příliš zadýchávat a měli byste dokázat plynule mluvit bez obtíží. V tomto případě jste na správné tepové frekvenci - odhadem.

V žádném případě nezačínejte ihned běhat, nebo něco podobného, co Vám zvýší tepovou frekvenci na tolik, že nespalujete tuky, ale glykogen a zároveň spíše tyto partie posilujete. Toto probíhá u všech sportovních aktivit, kde si nesledujete tepovou frekvenci! A právě tento problém je způsobený "kolektivní sportovní hodinkou". Ať je to jakýkoliv druh sportu, kde Vás cvičí více naráz a všichni dodržujete stejné tempo. Každý člověk potřebuje jiné tempo pro spalování svých nadbytečných tuků!

Z výše uvedeného je tedy jasné, že prioritou při zdravém hubnutí je hlavně trpělivost!
Druhá důležitá věc je způsob stravování při hubnutí. Pojďme se na to podívat.


Zdravé hubnutí:
Stravování a režim při hubnutí


 • Dodržujte pitný režim! Pijte v pravidelných intervalech!
 • Jídlo si rozložte do pravidelných intervalů v průběhu dne!
Nejlépe v rozmezí 2 až 3 hodin. Večeři snězte nejpozději 3 hodiny před spaním.
 • Jezte v klidu a jídlo hodně kousejte!
I Váš organismus má své priority - buď energii vyrábí nebo uskladňuje. Umožněte mu to tím, že budete jíst v klidu - alespoň tři hlavní jídla a dvě svačiny. S velkým jídlem nespěchejte a jídlo hodně žvýkejte!
 • Vybírejte si přirozená jídla!
Jídla bez obsahu konzervantů, umělých barviv a příchutí, sladidel a okyselovadel. Jídla a potraviny konzumujte v co možná nejpřirozenějším stavu, aby zůstalo zachováno maximum z jejich původní nutriční hodnoty. Proto to nepřehánějte s jejich kuchyňskou úpravou - převáření, přepékání atd... Při úpravě jídel se snažte nepoužívat smažení či fritování.
 • Nikdy nevynechávejte snídani!
V případě vynechání snídaně, pak tělo v průběhu celého dne velice silně reaguje na všechna vysokokalorická jídla a je těžké dodržet dietní plán. A navíc její absence prokazatelně vede k poklesu výkonnosti organismu a nárůstu váhy.
 • Zařaďte do svého režimu pohyb!
Pokud Vám to zdravotní stav dovoluje, zařaďte do svého režimu pohyb. a preferujte aerobní sportovní aktivity!
 • Zkuste si 1krát v týdnu dopřát něco malého mimo svůj plán!
Třeba kousek kvalitní hořké čokolády. Ale neberte tento den jako den "obžerství"!
 • Nekonzumujte jednoduché cukry!
 • Vyhýbejte se některým potravinám a nápojům!
Vyhýbejte se potravinám a nápojům, které způsobují změny nálad a podporují činnost nadledvinek; jako je káva, silný černý čaj, energy drink, alkohol apod.
 • Jezte komplexní sacharidy s nižším glykemickým indexem!
Sacharidy konzumujte v pravidelných intervalech a přiměřených porcích. Pokud si nevíte rady, pak si nechejte sestavit svůj dietní jídelníček, kde budete mít uvedeno přesné množství v gramech! Chci svůj dietní jídelníček!
 • Nezmenšujte porce bílkovin!
 • Nezapomínejte na čerstvé ovoce a zeleninu!
 • Relaxujte a dostatečně spěte (cca 7 hodin denně)!

Pokud si nevíte rady, jak máte začít se zdravým hubnutím, pak jste nás měli kontaktovat už dříve, ale to nevadí! Udělejte to teď! K tomu máme na našich stránkách jednoduchý formulář: "e-mailová podpora ZDARMA"
Nebo jste již rozhodnuti skoncovat s dietami, které stejně nikam nevedou a chtěli byste vědět, jak se máte stravovat? Pak si nechejte sestavit svůj dietní plán a jídelníček přímo na míru!
Chci svůj dietní jídelníček na míru a on-line!

Zdravé hubnutí:
Jaké živiny musí být v jídelníčku?


Tyto a další informace o dietním stravování se dozvíte zde: Dietní strava

Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?