Pro skeptiky... Otázky a odpovědi


Nevěřím, že to bude fungovat! Opravdu zhubnu?


Samozřejmě chápeme, že jste skeptičtí! Na světe totiž existuje celá řada „zaručených diet“ a pokud jste nějaký typ takové diety zkoušeli, tak nám dáte určitě za pravdu, že pro Vás výsledky nebyly dostačující a možná jste shozená kila také přibrali znovu zpět a ještě něco navíc. Takto totiž funguje celá řada diet, protože nemáte v jídelníčku zabezpečený denní příjem všech mikro a makro živin včetně proteinu. V tomto se naše dietní stravovací plány liší! Zajistí Vám potřebné živiny pro Váš organismus a proto se Vaše tělo rádo začne zbavovat přebytečných tukových zásob. Takový dietní plán, nebo dietní jídelníček Vám sestaví náš výživový poradce.

Když budu jenom míň jíst, tak zhubnu taky.


Vyzkoušeli jste to už někdy? Pokud ano, tak víte, že to nefunguje a shozená kila přiberete zpět, hned jak začnete jíst zase normálně. Pokud ne, tak věřte, že to není vůbec dobrý nápad, jak zhubnout. Nejenže budete zpočátku rychle hubnout na kilogramech, ale zároveň i na svalech a tím si snížíte svůj metabolismus. Navíc budete po pár dnech tak unavení a vyhladovělí, že to vzdáte a vrátíte se k původnímu stravování. A během následujících týdnů budete mít ještě více tukových zásob, než jste měli na začátku a k tomu navíc méně svaloviny a snížený bazální metabolismus. Tento začarovaný kruh může dokonce způsobit i obezitu, aniž by si to člověk uvědomil.

Proč s Vámi lidé hubnou?


Někteří lidé již jsou pevně rozhodnuti, že jinudy cesta nevede. Zkusili už spoustu různých diet a léků a přesto se jim zhubnout nepodařilo. A protože neustále zkoušeli různé diety, tak si řeknou: „Proč nevyzkouším i toto?“. Rozhodnou se tedy, že náš dietní stravovací plán vyzkouší. Po čase zjistí, že se jim daří nejen hubnout, ale že se navíc i lépe cítí a nic jim tedy nebrání zhubnout svá přebytečná kila. Jiní lidé, co zatím nevyzkoušeli různé diety a léky, protože se nechtěli trápit, jednoduše uvítají takovýto způsob hubnutí, který nabízíme.

Kolik mě to bude stát?


Ceny vypracování našich dietních režimů na míru (Dietních stravovacích plánů a jídelníčků) se pohybují od 990,- Kč. Dietní režim na hubnutí sestavujeme dle finančních možností klienta.

Jak dlouho budu hubnout?


Rychlost hubnutí je individuální. Většina našich klientů však hubne rychlostí 2 – 5 kilogramů za měsíc. Pokud jste ale věční „dietáři“ a máte poškozený metabolismus, pak v prvním měsíci zhubnete méně a možná také nic (jen na obvodech Vašeho těla z důsledku "dovyživování" své svaloviny). Vaše tělo totiž potřebuje dovyživit svalovinu, aby se zkvalitnil metabolismus a na to samozřejmě potřebuje nějaký čas (několik týdnů). Poté se však hubnutí zrychlí na úroveň stejnou, jako mají lidé, kteří nedrželi tolik diet v minulosti.

Nepřiberu pak všechna kila zpět a ještě mnohem víc?


Důležité je dokončit dietní stravovací plán úplně, tzn. kolik měsíců budete hubnout, tak tolik dalších měsíců bude trvat tzv. Stabilizační plán. Tento stabilizační plán Vám zajistí, že nenastane tzv. jojo efekt. Vaše tělo si totiž v této době potřebuje osvojit nový metabolismus a novou váhu. Proto v průběhu tohoto plánu bude s Vámi poradce postupně upravovat jídelníček. Někteří naši klienti v této fázi dokonce ještě nějaké to kilo zhubnou. Pokud byste tento plán nedokončili, tak samozřejmě nepřiberete všechna shozená kila zpět nebo i víc, ale můžete např. z 15 shozených kilogramů přibrat zpět 4 kg a to by přeci byla škoda!

Budu se muset vzdát mých oblíbených jídel?


Ne. Teď si určitě říkáte, že to není možné! Důvod je jednoduchý! Ať je Vaše oblíbené jídlo jakkoliv připravené, ať obsahuje cokoliv, tak mi Vám poradíme, jak si toto jídlo udělat ve zdravé variantě (všechno je to o přípravě a ingrediencích). To je první varianta a budete si moci toto jídlo dát častěji. Pokud si však nebudete chtít toto jídlo připravovat ve zdravé variantě, pak je důležité jíst ho max. 1krát týdně a podle toho upravit celý zbytek dne.

Budu trpět hladem a mít chutě?


Hlad se objevuje z nedostatku výživy v jídelníčku a samozřejmě pokud člověk nejí vůbec nebo málo, což se u zdravého hubnutí nesmí stát. Chutě se objevují z toho důvodu, že Vašemu tělu něco chybí (jakýkoliv vitamin nebo minerál a dokonce i sacharidy atd......) a protože to náš mozek neumí „přeložit“, tak si většinou člověk dá něco, co vůbec neobsahuje potřebnou látku pro tělo. Sice na chvilinku chutě zmizí, ale časem se znovu objeví. Naše dietní plány Vám pomohou, protože zahrnují potřebnou výživu a dostatek jídla.

Budu muset cvičit?


Hubnutí ze 70% ovlivňuje stravovací režim a ze 30% sportovní aktivita. Předpokládáme, že spoustu pohybu uděláte během dne (v práci, v domácnosti, na nákupech, procházka s pejskem atd.......). Pokud ale do svého denního režimu přidáte např. 30 minutovou rychlejší chůzi, pak za měsíc zhubnete o cca 1 kilogram navíc. Je dokonce vědecky dokázané, že pro udržení optimální kondice stačí, abyste denně ušli 6 km (což trvá cca 1 hodinu). Pokud se rozhodnete začít s nějakou sportovní aktivitou, aby Vašeho hubnutí bylo efektivnější, pak je důležité, aby Vás tato aktivita bavila. A náš poradce Vám pomůže i v této oblasti.

Co když to psychicky nezvládnu?


Z tohoto důvodu je velmi důležitá podpora našeho poradce. On Vás bude motivovat a celkově povzbuzovat, abyste vytrvali a dokázali překlenout obtížná období! A druhá důležitá věc je, že pokud budete mít svůj organismus každý den vyživený, tak se Vám i zlepší nálada, nebudete tak podráždění a budete lépe zvládat stresové situace. Člověk se prostě dívá na svět optimističtěji a když se k tomu dostavují výsledky v úbytcích kilogramů a centimetrů, pak je člověk hned veselejší a ještě víc motivovaný dotáhnout vše do konce!

Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?