Dukanova dieta a jídelníček


Dukanova dieta francouzského odborníka na výživu Pierra Dukana.
Doktor Pierre Dukan vytvořil dietu, která radikálně omezuje potraviny s vysokým obsahem cukru a preferuje bílkovinné potraviny

Díky této dietě zhublo hodně žen a mužů, ale zůstává otázkou, zda si po takovém drastickém způsobu hubnutí člověk dokáže svou váhu i udržet?!
Sami francouzští zdravotníci označili dukanovu dietu jako metodu hladovění za nezdravou a nebezpečnou, protože brutálním způsobem rozhodí metabolismus člověka.

Dukanova dieta = zvýšený příjem bílkovin


Při této dietě jíte hlavně bílkoviny, jenže množství bílkovin doporučované Dukanem výrazně převyšuje zdraví prospěšnou míru. A navíc jídelníček dle této diety je desetkrát chudší na vlákninu, chybí v takovém jídelníčku přirozený vitamin C a vitaminu D je čtyřikrát více.

Dukanova dieta má několik fází


V první fázi se konzumují jen netučné bílkoviny.
V druhé se přidává energeticky velmi chudá zelenina.
Ve třetí se přidávají k bílkovinám a zelenině také ovoce a následuje přídavek tmavého chleba.

Pokud chcete mít jistotu, že se Vám podaří zhubnout a váhu si poté i udržet, pak Vám doporučuje změnit svůj stravovací režim a raději se nepouštět do takto drastické diety. Náš organismus totiž potřebuje každý den vyvážené množství makroživin (bílkovin, sacharidů a tuků), ale především také mirkoživiny v dostatečných dávkách (vitamíny, minerály, vláknina atd..).
Při dukanově dietě, bohužel, není toto pravidlo dodrženo a pokud se po zhubnutí touto metodou začnete stravovat jinak, tak většinou přiberete postupně všechna shozená kila zpět a někdy i něco navíc.

Chcete konečně zhubnout?
Stáhněte si jídelníček na hubnutí ZDARMA!
» Chci ZDARMA jídelníček na hubnutí «


Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?