SEDM základních kroků:

jak začít hubnout a jak dokázat zhubnout?


Mnoho lidí se obvykle vzdá svých předsevzetí ještě předtím, než opravdu začnou s jejich plněním. Proč tomu tak je? Může to být i proto, že jejich předsevzetí jsou nereálná nebo si stanoví příliš mnoho předsevzetí, aby bylo možné dosáhnout alespoň jednoho!

Proměňte svá předsevzetí v cíle! Ujistěte se, že jsou dosažitelná a nevzdalují se příliš Vašim možnostem a tudíž se jen tak nevzdáte jejich splnění. Důležitou částí při určování Vašich cílů je nestanovit si jich příliš mnoho. Dosáhnout stanoveného cíle obvykleznamená usilovně pracovat a soustředit se, proto doporučujeme nezatěžovat mysl velkým množstvím cílů, díky nimž se nebudeme moci řádně soustředit ani na jediný.

Nepleťte dohromady své osobní a profesionální cíle. Vaším osobním cílem možná bude zhubnout, osvojit si správné stravovací návyky nebo zařadit do svého každodenního programu více cvičení, ale to by nemělo odvádět Vaši pozornost od cílů profesionálních. A pokud jste ještě nezačali přemýšlet o svých cílech, v klidu se posaďte, ničím se nerozptylujte a soustřeďte se na to, čeho chcete dosáhnout.
  • Chcete konečně zhubnout a svou novou váhu si nadále udržet?
  • Chcete mít víc energie a vitality?
  • Chcete si svou postavu vytvarovat?

Nezapomeňte se také povzdudit. Cíle musí být výzvou, ovšem nikoliv nereálnou! Ať je Váš cíl jakýkoliv, zde je SEDM KROKŮ, které byste měli dodržovat:

1. PLÁNUJTE!

Vypadá to jako samozřejmost, ale je opravdu velmi důležité mít jasný plán toho, čeho chcete dosáhnout a jak toho chcete dosáhnout. Ohlédněte se zpět do předchozích měsíců či let a řekněte si, co Vám šlo dobře a co nikoliv v oblasti hubnutí, cvičení a co jste uděli pro zhubnutí a zlepšení své kondice a zdraví.

Pokud potřebujete, svěřte své myšlenky o této problematice někomu, jehož názoru si ceníte, aby Vám pomohl vše uspořádat.

2. ZAPIŠTE SI!

Všechny své cíle (např. zhubnout 15 kilogramů), nápady a myšlenky, které se k nim vztahují, si zapište. Vracejte se k záznamům, kdykoliv potřebujete. Může Vám pomoci například i blízký člověk, na kterého se můžete spolehnout, někdo, kdo Vám bude naslouchat, dodá Vám odvahu a motivaci nebo s Vámi oslaví každý Váš úspěch, který povode k vytouženému cíli.

3. ZBAVTE SE STARÝCH MYŠLENEK!

Stejně tak, jako po zimě připravíte šatník na léto, udělejte totéž se svými cíli v hubnutí. Chcete-li se zaměřit na nový cíl, musíte začít svěží a nenechat předchozí neúspěšné pokusy, zbavit se přebytečných kilogramů, aby zatemnily Vaši touhu dosáhnout nového cíle a zmařily Vaše úsilí.

4. ROZDĚLTE SI CÍLE DO NĚKOLIKA ETAP!

Jak přísloví říká, neukusujte víc, než můžete sníst! Rozdělte si své cíle do několika dosažitelných menších kroků.
Budete překvapeni, jak snadnější se Vám Váš cíl bude zdát. Můžete si například říci, že prvních X kilogramů z celkových Y kilogramů zhubnete za tolik měsíců a postupně se tak budete nenásilně přibližovat ke svému vytouženému CÍLI – ZBAVIT SE VŠECH NECHTĚNÝCH KIL.

POZOR! Musí to být však cíl, kterého lze dosáhnout a to s úspěchem a napořád. Úbytky kilgramů by neměly být vyšší než 5 kilogramů za měsíc!

5. VYTRVEJTE!

Váš cíl se Vám nesplní přes noc. Jednou budete nahoře, jednou dole (hlavně z hlediska svých pocitů a uspokojení). Vaši nadváhu jste měli delší dobu a to třeba i několik let a proto je důležité vytrvat!
Vaše tělo potřebuje čas. Může nastat i období (většinou 1 až 2 týdny), kdy se Vám nepodaří zhubnout ani jeden centrimetr, či půl kila a to z toho důvodu, že Vaše tělo potřebuje chvilinku na adaptaci nové váhy a nového metabolismu. Pokud vytrváte, tak se znovu začnete zbavovat dalších tukových zásob.

A pokud jedna metoda nebude účinkovat, snažte se pochopit proč. Mluvte s lidmi, kteří byli ve stejné nebo podobné situaci a učte se od nich. Nebojte se požádat o pomoc a držet hlavu vzhůru. O pomoc můžete požádat i NÁS! jak zhubnout poradit

Pokud si nevíte rady, tak nás neváhejte kontaktovat a my Vám pomůžeme! K tomu máme na našich stránkách jednoduchý formulář: "e-mailová podpora ZDARMA"

Nebo si nechejte od našeho výživového poradce sestavit dietní jídelníček přímo na míru, ke kterému také dostanete doporučení fyzické aktivity (jakou aktivitu zvolit a jak si správně rozvrhnout jídlo během dne, kdy budete cvičit) Dietní jídelníček na míru a on-line

6. ODMĚŇTE SE ZA DOSAŽENÝ ÚSPĚCH!

Dosažení jakéhokoli cíle si zaslouží odměnu. Pouze Vy budete vědět, kolik úsilí Vás to stálo, ale přesto se o svůj úspěch podělte s ostatními. Je to skvělá příležitost k oslavě! Můžete se odměnit např. tím, že si zajdete koupit nové hezké oblečení. Odměnou není myšleno to, že si dáte nějaké „nezdravé jídlo“, které jste si odpírali. Výhodou zdravého a trvalého zhubnutí je to, že si upravíte i stravovací návyky.

7. NEBOJTE SE ÚPRAVY!

Je důležité upravit Vaše cíle, pokud se změní situace (např. již jste dosáhli svého cíle v oblasti hubnutí) a stanovit si cíle nové (např. začněte si svou postavu tvarovat – cíleným cvičením), pokud jste těch původních již dosáhli. Nezabývejte se příliš dlouho přemýšlením o tom, čeho jste už dosáhli.
Abyste mohli pokračovat směrem vzhůru, musíte mít před sebou výzvu. Neusněte na vavřínech. Nebuďte spokojení s již dosaženým cílem. Uvidíte, že nebudete jen skvěle vypadat, ale hlavně se budete i skvěle cítit a zářit spokojeností! A to za to přeci stojí!

Přejeme Vám mnoho úspěchů a pokud máte obavy, že to sami nezvládnete, tak my Vám velmi rádi pomůžeme! Jste tedy rozhodnuti zatočit s přebytečnými kilogramy a pustit se do hubnutí? Pokud si nevíte rady, tak nás neváhejte kontaktovat a my Vám pomůžeme! K tomu máme na našich stránkách jednoduchý formulář: "e-mailová podpora ZDARMA"

Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?