Proč Vám nepomohou "zaručené diety"


Slovo DIETA dnes zná asi každý člověk. Každý si za tím představuje různá omezení v jídle. Nejvíce známé jsou redukční diety a je jich celá řada.

Při běžných dietách, kdy snížíte množství jídla a zároveň snížíte množství kalorií, dochází současně ke snížení příjmu veškerých živin (mikroživin a makroživin) a začíná docházet k poruše rovnováhy v těle.

Nejprve se začne objevovat podrážděnost, nesoustředěnost, bolesti hlavy a poté celková únava. Jednoduše je na člověku vidět, že drží dietu! Jakmile je ve stravě také nedostatek potřebných bílkovin, tak dochází k odbourávání vlastní svaloviny. Při opakovaném přibrání na hmotnosti se právě tato ztracená svalovina nahradí tukem a člověk v konečném důsledku vypadá ještě hůř.

Pokud tedy jen snížíte dávku jídla (tzn. kalorie a zároveň výživu), tak tělo začne zpomalovat svůj metabolismus, aby Vás učinilo méně aktivní. Tímto způsobem si uchovává energii a zbývající vzácné živiny.

Proto se člověk cítí unavený, protože má nedostatek živin, málo energie a v konečném důsledku tím prodlužujete a navíc i zhoršujete svůj problém! Člověk, který dokáže toto podstoupit, tak potřebuje pořádnou dávku pevné vůle, aby dietu dodržoval. Po určitém čase je potřeba živin tak naléhavá, že se víc neovládnete a dietu vzdáte. Ačkoli se podařilo nějaké ty kilogramy shodit, nemáte sílu hmotnost udržet a ztracené kilogramy se rychle vrátí.

Tuky také v těle slouží jako skladiště odpadových látek. Spálením tuků v těle se uvolňují toxické látky, které velmi zatěžují ledviny a často se po takovýchto dietách (zvlášť, pokud jste nepili dostatek tekutin) zvyšuje krevní tlak a objevují se různé zdravotní problémy. U redukčních diet se také vždy objeví hlad a hlad je potřeba těla! Tělo žádá výživu! Když se dobře najíte, ale jedli jste jídlo bez dostatku živin, tak se pocit hladu rychle vrátí a objevují se i výraznější chutě. Když při dietách silou vůle hlad překonáte, tak se Vaše tělo dostane do stavu velkého nedostatku živin a navíc se hromadí odpad uvolněný z tukových tkaniv a ukládá se v ledvinách a začne docházet k různých poruchám funkce systémů těla.

Po ukončení takové diety máte dokonce i méně živin k obnově Vašich buněk, což je ta počáteční příčina, proč jste přibrali váhu.

Proč tedy mnoho "zaručených" diet končí neúspěchem:


Organismus se skládá ze stovky miliard buněk vyžadujících každý den celý komplex živin, které bychom mu měli dodávat prostřednictvím potravy.

Opravdu se tak děje? V naší pravidelné stravě se vyskytuje nadbytek škodlivých látek, ale na druhou stranu máme nedostatek mnoha živin, které organismus potřebuje ke své činnosti. Tento druh nerovnováhy živin vede k různým problémům a nadváze!

Nadbytek:
živočišný protein (maso), tuky, karbohydráty, sůl, cukr, karcinogeny (látky vznikající při přípravě potravy: smažení, uzení, konzervace, hnojení, pesticidy)

Nedostatek:
vitamíny, minerály, proteiny-nezbytné aminokyseliny, přírodní vláknina, voda, rostlinné oleje

Faktory negativně ovlivňující kvalitu výživy (jídla):
přehnojená půda, postřik úrody vysoce toxickými látkami (pesticidy), zhoršování životního prostředí, konzervace potravin a skladování, zpracování a kuchyňská úprava (pečení, uzení, marinování, atd.)

To však ještě není všechno. Proces vstřebávání potravy v zažívacím ústrojí může být narušen následujícími faktory:
choroby zažívacího ústrojí, užívání léků, alkohol a kouření, stres, špatná výživa (stravování).

Není divu, že naše buňky začnou signalizovat poruchy. Veškeré výše uvedené údaje ukazují, že jednoduché dietní programy a hladovění Vám nepomohou zhubnout efektivně, ale pouze zhorší současný nedostatek živin (nevyvážená výživa). Díky nesčetnému hladovění a dietním programům se lidé ocitají v začarovaném kruhu bez jakékoliv únikové cesty.

Začněte jednat a zhubněte zdravě a napořád!


My víme jak na to a velmi rádi Vám pomůžeme! Zvládli to jiní, zvládnete to i VY! Chcete se do nekonečna trápit dietami, které Vás na chvilinku potěší, ale v konečném důsledku Vám přidají pár dalších kil navíc? Věřte, že tudy cesta nevede a budete z toho jen nešťastní a unavení! Pokud tedy chcete konečně zdravě hubnout až 6 kg měsíčně a to bez následného jojo efektu a nevíte si rady, tak nás neváhejte kontaktovat a my Vám pomůžeme! K tomu máme na našich stránkách jednoduchý formulář: "e-mailová podpora ZDARMA"

Nebo si nechejte od našeho výživového poradce sestavit dietní jídelníček přímo na míru a začít můžete do dvou dnů: Dietní jídelníček na míru a on-line

Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?