Zdravá dieta = nejúčinnější dieta

Zdravá dieta a diety na hubnutí


Slovo dieta dnes zná asi každý člověk. Každý si za tím představuje různá omezení v jídle. Nejvíce známá je tzv. redukční dieta na hubnutí a je jich celá řada. Taková dieta je založena na počítání kalorií v přijímané potravě. Čím méně kalorií při redukční dietě jíte, tím více hubnete. Přestože je taková dieta krátkodobě účinná, neměla by se praktikovat dlouhodobě!

Dieta chudá na kalorie


Kalorický princip redukčních diet je účinný jen zpočátku. Tělo posléze zjistí, že přívod potravin je nízký a přeorientuje se na hladovějící program, při němž se snaží ušetřit veškeré zásoby energie, které zatím má. To znamená, že čím méně jíte, tím méně energie Vaše tělo spaluje - takže Vaše tělesná hmotnost zůstane na stejné úrovni bez ohledu na to, jak málo jíte!

Dieta chudá na kalorie

Proč taková dieta nefunguje?


dieta na hubnutí Běžná redukční dieta chudá na kalorie a živiny způsobuje zpočátku dramatický úbytek tělesné hmotnosti s poklesem tuku v těle.
Bohužel je to často doprovázeno i úbytkem svalové hmoty a energie.

Při sníženém kalorickém příjmu v potravě tělo nespaluje pouze tuk, nýbrž jako zdroj energie používá i svalovou tkáň (bílkoviny). To je přesně to poslední, co byste mohli potřebovat.
dieta
Dieta omezená na typickou hubnoucí stravu, jako je např. okurka, chřupavý chléb, či jablko, celer apod., neobsahuje živiny, které tělo potřebuje!

Kaloricky orientovaná dieta totiž klade větší důraz na množství potravin než na jejich KVALITU!


Vaše tělo potřebuje víc než 50 různých živin k tomu, aby bylo zdravé a ani zdánlivě zdravá dieta nemusí obsahovat dostatečné množství!


Když začnete omezovat přijatou potravu a současně jíte stravu s nízkou výživnou hodnotou, což bohužel platí právě u většiny redukčních diet, ocitáte se ve vážném nebezpečí nedostatku vitaminů a minerálů.

Když ukončíte dietu chudou na kalorie


Když přestanete držet dietu a začnete znovu normálně jíst, tělo se ihned přizpůsobí zvýšenému příjmu potravy. Váhu, kterou jste ztratili při dietě, rychle naberete zpět, ba mnohdy i o něco víc. Tělo si po takové dietě tvoří zásoby pro další období "hladu" (další redukční dieta chudá na kalorie a živiny). Tento opakovaný cyklus zvýšení a poklesu tělesné hmotnosti má neblahý účinek na Vaše zdraví, především s ohledem na srdeční onemocnění.

Vlastní slovo dieta Vás omylem zavádí k představě, že i kvalitní zdravé jídlo s nízkým obsahem tuků je pouze přechodnou záležitostí a ne stylem, jakým byste se měli stravovat trvale. Měli byste zvážit, jak obvykle jíte, co Vaše tělo potřebuje a vyhovět pouze skutečnému pocitu hladu.

Zdravá dieta na hubnutí = správná volba

zdravá dieta na hubnutí Dieta založená na snižování tělesné hmotnosti pomocí zdravých stravovacích návyků má za následek úbytek váhy a zároveň tuku při zachování objemu svalů a zlepšení energetické situace v těle.

Takovou dietu na hubnutí Vám sestaví výživový poradce a to přímo Vám na míru! Nejste si ještě jisti, jakou dietu máte zvolit, pak si můžete vybrat z našich dietních plánů, kde si vybere opravdu každý! Více zde: Chci si vybrat svou dietu!
Nebo jste už rozhodnuti? Pak si nechejte od výživového poradce vypracovat dietní jídelníček přímo na míru, nebo dietní plán přímo na míru! Více zde:
Chci svůj dietní jídelníček z běžných potravin s recepty!
Chci svůj dietní stravovací plán přímo na míru!

V potravě byste měli získat maximálně 20 - 30% energie (kcal; kJ) z tuků, ale většina lidí přijímá téměř dvojnásobek! Jíme příliš mnoho cukru, sodíku (soli) a tuků, především nasycených tuků. Naopak nejíme dostatek složitých sacharidů a kvalitních bílkovin.
První přítěž, které byste se měli zbavit, je mentalita zaměřená na redukční diety !!!
Většinou totiž nejíte proto, abyste dodali hladovému tělu dostatek energie. Mnohdy jíte proto, že

zdravá dieta na hubnutí výsledek
jste nešťastní,
jste frustrovaní,
nebo se nudíte....
protože je to lákavé a dobré....
protože nevíte, kdy přestat....
protože Vám jídlo dodává (alespoň přechodný) pocit útěchy a kompenzace stresu atd.....

Lidé často jídlo využívají ke kompenzaci nálady, jako odměnu nebo naopak jako trest.

Kromě těchto (výše uvedených) faktorů Vám výběr zdravého jídla ztěžuje i spěch, protože mnohdy nemáte čas si uvařit, natož vymýšlet zdravý jídelníček. Je nemožné ovlivnit množství kalorií (kilojoulů) v jídle, které si nepřipravujete sami. Když máte hlad, nudíte se, nebo jste vyčerpaní, snadno Vás zláká reklama na nějakou tučnou nebo sladkou dobrotu. Nezapomínejte, že cílem reklamy je zisk z prodeje, ne péče o Vaše zdraví!

!!! SKVĚLÁ ZPRÁVA NA ZÁVĚR !!!


zdravá dieta - dobrá zpráva Neexistuje žádné "špatné" jídlo, jen některá Vaše oblíbená jídla jsou vhodná jen v malých množstvích.
Problém nemusí být v jídle samém, ale v množství, v jakém je konzumujete. Jakmile se naučíte nezakazovat si jídlo, které považujete za "špatné", nebude Vás lákat se jím tak často přejídat.

Zdravá dieta:
Nejúčinnější dieta na hubnutí


Nejúčinnější dieta na hubnutí je jídelníček na hubnutí vypracovaný odborníkem přímo na míru! Takový typ diety Vám pomůže nejen zhubnout, ale novou váhu si i udržet! Začněte tedy jednat a konečně zdravě zhubněte! My víme jak na to a velmi rádi Vám pomůžeme!
Zvládli to jiní, zvládnete to i VY! Přečtěte si, co říkají naši klienti!

Chcete se do nekonečna trápit dietami, které Vás na chvilinku potěší, ale v konečném důsledku Vám přidají pár dalších kil navíc? Věřte, že tudy cesta nevede a budete z toho jen nešťastní a unavení! Kontaktujte nás ještě dnes a pusťte se do Vašeho zdravého hubnutí!

Tentokrát se Vám to podaří. Rozhodnutí je na Vás!


Nejste si ještě jisti, jakou dietu máte zvolit, pak si můžete vybrat z našich dietních plánů, kde si vybere opravdu každý! Více zde: Chci si vybrat svou dietu!

Chcete konečně zhubnout?
Stáhněte si jídelníček na hubnutí ZDARMA!
» Chci ZDARMA jídelníček na hubnutí «

Líbí se Vám naše stránky www.JakZdraveZhubnout.cz?